Turisty mířící na Lysou horu doprovodí v létě průvodce

Turisty mířící na Lysou horu doprovodí v létě průvodce

Publikováno: 16.06.2020 07:57

Rezervujte si svůj termín! Máme pro vás celkem 10 výstupů, začínáme 5. července!

Ani letos nebudou v letní turistickou sezónu chybět pravidelné komentované výstupy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd v doprovodu průvodce. A také letos se zájemci dočkají speciálních výstupů s Lašským králem a za západem slunce. Na první výšlap na Lysou horu je možné se vydat již 5. července 2020.

V loňském roce zatraktivnilo pořádající Turistické informační centrum Frýdek≈Místek turistický produkt Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli, kdy přesunulo po několika úspěšných letech místo startu výstupu z Ostravice do Malenovic. Trasa je sice delší, ale mnohem více zajímavější. V průběhu zhruba tříhodinového pohodového výšlapu s průvodcem turisté objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech a seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet legendami opředené Ondrášovy díry. Navíc bude pro všechny účastníky na vrcholu Lysé hory připraveno také jedno překvapení. Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem se podívají pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené meteorologické stanici v České republice.

Tradiční komentované výstupy, kterých je připraveno na sezónu celkem 8, doplní dva speciální. V úterý 18. srpna doprovodí účastníky na vrchol Lysé hory sám Lašský král, a o týden později, v pátek 28. srpna, se vydají za západem slunce.

Zájemci o výstup si mohou své místo rezervovat nejpozději 3 dny před plánovaným termínem na tel. čísle 558 676 909. Začátek trasy je vždy v 8.30 hodin na parkovišti u hotelu Rajská bouda v Malenovicích. Za výstup v předem stanoveném termínu pro veřejnost zaplatí účastníci poplatek 80,-Kč, držitelé regionální návštěvnické karty Beskydy Card ji mohou uplatnit a získat výhodu 20 %. Výstupy je možno objednat i pro skupiny v předem dohodnutých termínech.

Stanovené termíny pro veřejnost na rok 2020:

-> úterý 14. 7., 21. 7., 28. 7. (v případě nepříznivého počasí se akce z těchto termínů přesouvá na středu)
-> 18. 8. (v doprovodu Lašského krále, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na 19. 8.)
-> 28. 8. (za západem slunce, start výstupu v 16.00 hod.)
-> neděle 5. 7., 9. 8., 13. 9., 20. 9., 11. 10. (bez náhradních termínů)

 

Foto: Jan Jasiok

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne