Prázdninová Technotrasa

Prázdninová Technotrasa

Publikováno: 08.07.2020 13:27

Další komentované prohlídky v rámci Technotrasy už příští týden

Více než tři hodiny zajímavého vyprávění a návštěv veřejnosti nepřístupných míst, tak taková je Technotrasa ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Po úspěšném startu sezóny komentovaných prohlídek čekají zájemce další termíny.

Ve středu 15. července se mohou vydat za příběhy frýdlantské železárenské a smaltérské historie, kdy se díky průvodkyni zaposlouchají nejen do vyprávění o vzniku a postupném úpadku tohoto surového odvětví průmyslové výroby, ale budou mít jedinečnou a unikátní příležitost se podívat pod ruce přímo uměleckým smaltérům, kteří budou v tu dobu tvořit svá díla v rámci Beskydského smaltování, které není jinak veřejnosti přístupné. Na jejich tvorbu se bude mít veřejnost možnost podívat až v rámci výstavy, která se koná od 19. července do konce prázdnin v místním Kulturním centru. Další výjimečnou zastávkou bude slévárna Beskyd s. r. o., kde kromě prohlídky provozu ochutnají účastníci také pravou dělnickou svačinku.

Začátek prohlídky v 15.00 hodin v turistickém informačním centru, Hlavní 1755, Frýdlant n. O.

O den později, tj. 16. července, se Technotrasa stěhuje do Frýdku-Místku, kde pro změnu poznají účastníci celkový život v městě a zdejší architekturu v době největšího textilního rozmachu. Za ním stály významné osobnosti jako např. bratři Neumannové, Landsberger, Munk, Lemberger, Czajanek, Elzer a Herliczka, kteří zde budovali své jednotlivé textilní provozy. Komentovaná prohlídka Po stopách textilek s průvodkyní Turistického informačního centra Frýdek≈Místek tak představí nejen příběhy dělníků a majitelů továren, ale nahlédnout také do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů.

Začátek prohlídky v 15.00 hodin v turistickém informačním centru, nám. Svobody 6, Frýdek-Místek.

Místo na obou prohlídkách je nutné rezervovat na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku, Místku a Frýdlantu nad Ostravicí nebo online na: http://rezervace.technotrasa.cz/cs  

Cena prohlídek je stanovena na 120,-Kč/dospělá osoba, 80,-Kč/dítě. S Beskydy card výhoda 20 %.

Další termíny prohlídek Po stopách textilek a Po stopách frýdlantské litiny a smaltu ZDE.

Report jedné z návštěvnic Technotrasy - Po stopách textilek je možné si přečíst ZDE: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10213699194954037&id=1829991412

Projekt Technotrasa je financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne