Technotrasa ve Frýdku-Místku

Technotrasa ve Frýdku-Místku

Publikováno: 26.05.2021 09:27

Přiblížíme vám zdejší textilní průmysl, který proslavila značka Slezan

Frýdek-Místek je již třetí turistickou sezónu zapojen do projektu Moravskoslezského kraje s názvem Technotrasa. Ten přibližuje 31 technických památek neotřele a se zážitkem.

Technotrasa začínala v roce 2012 ve spolupráci s dvanácti subjekty, postupem let nabídku rozšířila na zmíněných třicet jedna. Mezi ní se zařadil také Frýdek-Místek se svou textilní historií, která toto město pod Beskydami proslavila především pod značkou Slezan. Prostřednictvím našeho turistického informačního centra se s ní můžete seznámit na pěti prohlídkách pod názvem Po stopách textilek, které jsou naplánované až do 13. října.

V průběhu prohlídky vás seznámíme s minulostí a významem textilního průmyslu, který zcela ovlivnil podobu některých částí města, s budovami, které v mnoha případech jsou dominantou města dodnes. Neexistovala snad jediná rodina ve městě, v níž by alespoň jeden její člen nepracoval v místní textilce. S průvodkyní si připomenete její tradici, nahlédnete do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznáte manufakturní architekturu a uslyšíte příběhy jak dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky vzniknout nemohly.

Komentovanou prohlídku doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov textilky Slezan, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek a vstup na výstavu o historii textilnictví.

Vstupné činí 120,- Kč, s Beskydy Card můžete získat 20 % výhodu. Rezervace je možná online na www.technotrasa.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.

Termíny prohlídek:
12. 6. 2021 v 9.00 hod.
21. 7. 2021 v 15.30 hod.
4. 8. 2021 v 15.30 hod.
1. 9. 2021 v 15.30 hod.
13. 10. 2021 v 15.30 hod.

 

Podmínky účasti:

Každý účastník je povinnen se na vyžádání prokázat některým z dokumentů:

-> čestné prohlášení o samoodběru,
-> potvrzení o absolvování PCR testu na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, ne starší než 7 dní,
-> potvrzení o absolvování POC testu (antigenní test) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem ne starší než 3 dny,
-> potvrzení o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od ukončené první dávky očkování uplynulo nejméně 22 dní,
-> dokument, že jste prodělali onemocnění COVID-19 a od doby onemocnění neuplynulo více než 180 dní.

 

Projekt Technotrasa je podporován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne