Obnovili jsme značení cyklookruhů

Obnovili jsme značení cyklookruhů

Publikováno: 17.06.2021 12:32

Vyrazte na kolech po Frýdku-Místku!

 V roce 2009 vyznačilo naše Turistické informační centrum Frýdek≈Místek po městě čtyři cyklookruhy v celkové délce 62 km. Ty propojují zajímavá místa, která můžete objevovat. Dva z nich prošly nedávno údržbou značení.

V současné době jsou z důvodu výstavby obchvatu města průjezdné dva cyklookruhy, a to konkrétně s označením Frýdecký a Chlebovický, které prošly kompletní výměnou směrových tabulí. Ostatní dva, Místecký a Skalický jsou průjezdné pouze zčásti a s velkou opatrností, jelikož jsou zasaženy stavbou obchvatu. Po jeho dostavbě plánujeme zbývající dva okruhy přeznačit dle nově vedených cest.

Přeznačení a obnova cedulí vyžaduje každoročně nemalé náklady. Stává se, že si směrové tabule někteří pletou s informačními vývěskami, a proto si přejeme, abyste byli ohleduplní k druhým a směrovky užívali jen k účelu, pro který tam je.

Díky těmto cyklostezkám poznáte Frýdek-Místek jinak. Trasy vedou po zajímavostech města a jeho okolí, například v Chlebovicích se podíváte do největšího včelařského muzea v České republice, Frýdecký okruh vás pro změnu zavede k zázračné vodě v Hájku. Mapy s vyznačenými cyklotrasami po Frýdku-Místku a Beskydech získáte zdarma na pobočkách Turistického informačního centra F≈M.

Značení bylo realizováno Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek, p. o. za finanční podpory statutárního města Frýdku≈Místku.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne