Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas

Publikováno: 09.09.2021 09:35

Aktuální informace z města v kapse

Víte, že Frýdek-Místek od 1. září využívá Mobilní Rozhlas a je tedy schopen chytré a efektivní komunikace s vámi, občany? Zapojte se do komunikace o dění ve městě. Zaregistrovat se můžete zcela zdarma.

K čemu slouží Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Základem je aplikace pro chytré telefony, která kromě odběru novinek také umožňuje hlášení závad a poruch nebo například hlasování v anketách. Kdo chytrý telefon nemá, může si nastavit odběr novinek prostřednictvím e-mailu, sms nebo hlasových zpráv, které poslouží zejména seniorům nebo hendikepovaným občanům. Jde o přímé spojení magistrátu s občanem a důležitá zpráva vás zastihne, ať už jste kdekoli.

Proč se zapojit

Do chytré komunikace se svým městem se snadno můžete zapojit i vy. Stačí se do systému zaregistrovat a nastavit si, jaké informace chcete od města získávat. To znamená, že budete dostávat skutečně jen ty zprávy, které vás zajímají. Registrovat se můžete online na webu: fm.mobilnirozhlas.cz, pomocí aplikace v telefonu, nebo vyplněním tišteného formuláře na magistrátu. Zapojením do systému získáte důležitá upozornění, přičemž magistrát má možnost cílit zprávy i dle vašeho bydliště. Pokud například ve vaší ulici bude plánována odstávka, dostanete o ní informaci přímo na telefon v podobě SMS. Občany, kterých se odstávka netýká, naopak žádné zprávy obtěžovat nebudou.

Kromě zpráv o zajímavých kulturních akcích či praktických upozornění na odstávku, havárii nebo blokové čištění je Mobilní Rozhlas skvěle využitelný i v případě krizových situací. Město může občany varovat před nebezpečím a zároveň od nich získávat zpětné reakce. Skrze automatizované telefonní hovory pak lze koordinovat i dobrovolné hasiče.

Podstatou Mobilního Rozhlasu je, aby se potřebné informace vždy dostaly k příjemci. Je totiž velký rozdíl mezi pouhým zveřejněním informace a jejím reálným doručením a přečtením ze strany občana. Zapojte se a získáte jistotu, že vám z dění v obci již nic neunikne.

Co vám registrace přinese
» upozornění na krizové situace
» Informace o dopravních uzavírkách, odstávkách vody, elektřiny apod.
» pozvánky na kulturní a sportovní akce
» novinky z města
» rozhodování pomocí anket

Registrovat se můžete prostřednictvím formulářů, které dostanete na vrátnicích magistrátu, na webové stránce https://fm.mobilnirozhlas.cz  anebo prostřednictvím QR kódu.

 

Zdroj: Zpravodaj F≈M

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.