Daruj F≈M: Přispějte na kostel sv. Křtitele

Daruj F≈M: Přispějte na kostel sv. Křtitele

Publikováno: 07.04.2022 09:26

Co přispějete vy, Frýdek-Místek zdvojnásobí!

Město Frýdek-Místek vyhlašuje v rámci projektu Daruj F≈M novu sbírku! Co přispějete vy, Frýdek-Místek zdvojnásobí! Tentokrát můžete pomoci kostelu sv. Jana Křtitele, který potřebuje pořídit nové lavice

V současné době se nachází v kostele různé typy lavic, které původně byly v jiných kostelích a kaplích. Jsou odlišné jak materiálově, tak slohově a nevyhovují požadavkům a kapacitě kostela. Namísto směsi zbytků starších lavic jsou navrženy nové dřevěné lavice v jednoduché a osvědčené formě. Celková kapacita pevných lavic v hlavní lodi kostela se zvýší ze současných cca 115 míst na 160 míst.

Dalším pozitivním přínosem celé akce bude navrácení souboru dvanácti lavic z kostela sv. Jana Křtitele do kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku, kde je jejich původní místo.

Výrobu nových lavic zajistí chráněná stolařská dílna Charity sv. Alexandra v Ostravě-Kunčičkách.

Každá koruna pomůže. Třeba váš dar můžete použít jako vstupné do vyhlídkové věže kostela, odkud budete mít Frýdek-Místek a okolní Beskydy jako na dlani. Stačí k tomu vystoupat 211 schodů. Věž kostela se otevře po zimní pauze 1. května 2022. 

Více k projektu Daruj F≈M  najdete ZDE

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne