Po stopách historie

Po stopách historie

Publikováno: 06.06.2022 12:35

S nejoblíbenější dcerou Marie Terezie

Vydejte se na komentovanou prohlídku s nejoblíbenější dcerou Marie Terezie na ta nejvýznamnější místa města Frýdku-Místku a nahlédněte pod klenbu tajemstvími opředeného chrámu Navštívení Panny Marie, přezdívanému „Slezské Lurdy“.

Prohlídka vás zavede do dob velkoleposti, bohatosti a plných tvarů, kdy Oppersdorfové, a následně i Pražmové, jako štědří donátoři a mecenáši umění, pozměnili jeho podobu a proměnili město v jeden z klenotů tehdejšího západního Slezska. Průvodkyně se promění ve vévodkyni sasko-těšínskou Marii Kristinu Habsursko-Lotrinskou, která byla nejoblíbenější dcerou císařovny Marie Terezie. Její příběh vás přenese do minulosti, kdy si přijíždí prohlédnout město, které kupuje od Jana Nepomuka Pražmy. Přiblíží nám, jak vypadal život v tehdejším barokním Frýdku, seznámí nás s tehdejšími významnými osobnostmi a představí největší dominanty města. Prohlídka Vám přiblíží historii dvojměstí Frýdku-Místku, které rozděluje řeka Ostravice na Moravu a Slezsko, navštívíte dominanty našeho města a v závěru se budete moci pokochat interiérem jediné baziliky v Moravskoslezském kraji – bazilikou minor.

Pro sezónu 2022 jsou připraveny celkem 4 termíny komentované prohlídky Stopy historie, svou účast je vždy nutné rezervovat: 

16. 6., 15:30 hod. -> REZERVOVAT
28. 7., 15:30 hod. -> REZERVOVAT
25. 8., 15:30 hod. -> REZERVOVAT
4. 10., 15:30 hod. -> REZERVOVAT

Sraz je v turistickém informačním centru ve Frýdku na Zámeckém náměstí 1257.

Cena činí 80,-Kč/dosp., s Beskydy Card získáváte výhodu 20 %. 

Komentovaná prohlídka Stopy historie se koná v rámci projektu Historické perly pod Beskydami, který zahrnuje unikátní prohlídky čtyř měst, které patří mezi 40 významných památkových míst celé České republiky. A které historické perly to jsou? Nový Jičín, Příbor, Štramberk a Frýdek-Místek. Každá má svou jedinečnou unikátnost. Jakou? To zjistíte při své návštěvě.

Nevybrali jste si? Přijďte na některou z našich dalších komentovaných prohlídek

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.