Poslechněte si příběhy z textilek

Poslechněte si příběhy z textilek

Publikováno: 06.07.2022 12:19

Budete je mít přímo z první ruky

Vydejte se po stopách textilek ve Frýdku-Místku, které proslavily toto město pod Beskydami pod značkou Slezan. Nejbližší příležitost budete mít 13. července 2022 a následovat budou další termíny až do září.

V průběhu prohlídek, které se konají v rámci projektu Technotrasa, vás seznámíme s minulostí a významem textilního průmyslu, který zcela ovlivnil podobu některých částí města, či s budovami, které v mnoha případech jsou dominantou města dodnes. S průvodkyní si připomenete jeho tradici, nahlédnete do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznáte manufakturní architekturu a uslyšíte příběhy jak dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky vzniknout nemohly. Komentované prohlídky doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov textilky Slezan, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek a vstup na výstavu o historii textilnictví.

Ve vybraných termínech vás doprovodí i bývalý zaměstnanec textilky, který vám poví autentické příběhy přímo z první ruky.

Vstupné činí 120 Kč, s Beskydy Valašsko Card můžete získat 20 % výhodu.

Rezervujte si své místo na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na našich pobočkách! 

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.