Nechte si vyprávět příběhy

Nechte si vyprávět příběhy

Publikováno: 10.10.2022 11:21

Sezóna komentovaných prohlídek jde tento rok do finále!

Poznejte Frýdek-Místek jinak. Do prosince máte možnost si vybrat ještě ze tří prohlídek. Nahlédnete do historie textilnictví, vydáte se s dětmi po stopách jednoho zbojníka, který ve Frýdku-Místku ukryl zatím neobjevený poklad, nebo zažijete příběh Vánoc.

Zaposlouchejte se do příběhů dělníků, kteří zasvětili svůj život práci ve Slezanu

Vydejte se po stopách textilek ve Frýdku-Místku, které proslavily toto město pod Beskydami pod značkou Slezan. Poslední letošní příležitost budete mít ještě 18. října 2022.

V průběhu prohlídky Po stopách textilek, která se koná v rámci projektu Technotrasa, vás seznámíme s minulostí a významem textilního průmyslu, který zcela ovlivnil podobu některých částí města, či s budovami, které v mnoha případech jsou dominantou města dodnes. S průvodcem si připomenete její tradici, nahlédnete do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznáte manufakturní architekturu a uslyšíte příběhy jak dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky vzniknout nemohly.

Komentovanou prohlídku doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov textilky Slezan, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek, vstup na výstavu o historii textilnictví a hlavně vyprávění pamětníků, kteří svůj život zasvětili práci ve Slezanu.

Termín prohlídky:
18. 10., 15:30 hod.

Sraz v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí

Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.


Objevte spolu s dětmi poklad zbojníka Juráše

Vydat se po stopách nikým dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše a zaposlouchat se do tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí bude jedinečnou příležitostí pro rodiny s dětmi. Jura Jurášek, známý především jako Juráš, byl nerozlučným druhem obávaného zbojníka Ondráše, nezpochybnitelného vládce beskydských lesů, jenž zahynul právě Jurášovou rukou ve sviadnovském hostinci U Matky Hedviky roku 1715. Juráš svého druha zradil především kvůli žárlivosti, ale také kvůli bohaté odměně, jež byla vypsána na Ondrášovu hlavu. Nicméně ani sám zrádný Juráš - dalo by se říci téměř do roka a do dne - doplatil na svůj hanebný čin a kapitola jeho života se uzavřela na popravišti v Těšíně. Málokdo ovšem ví, že ještě před svým dopadením ukryl na neznámém místě ve Frýdku velkou část svého nakradeného bohatství, za kterým se 29. října vypravíme.

Termín prohlídky:
29. 10., 16.00 hod.

Sraz v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí

Nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek


Zažij příběh Vánoc

Připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru. Zastavte se na chvíli v čase, zapomeňte na všechen shon a nechte se obohatit pokojem a radostí, jenž se nabízí v prožití vánočního příběhu. Přijměte pozvání na zcela jedinečnou komentovanou prohlídku, kde se společně dotkneme historie i zajímavostí, a odkryjeme závoj tradic a symbolů Vánoc, abychom tak objevili jejich skutečný význam!

Termín prohlídky:
14. 12., 15:30 hod.

Sraz v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí

Nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.