Pojďte s námi do betléma!

Pojďte s námi do betléma!

Publikováno: 29.11.2022 13:10

Vydejte se s dětmi na další zábavnou stezku v sadech Bedřicha Smetany!

Tentokrát jsme pro vás připravili stezku na téma: "Adventní putování za Ježíškem".

Stezka bude v sadech dostupná od 5. do 11. prosince 2022. Premiérová stezka, kterou mohli malí školáci zdolat v říjnu v rámci oslav Týdne turistických informačních center, měla u učitelů i rodičů kladný ohlas. Proto jsme připravili další právě na období Vánoc, kdy chceme dětem opět zábavnou formou připomenout, jaké svátky, lidové tradice i příběhy se váží k tomuto magickému datu.

Putování začíná adventem a pokračuje svátky sv. Mikuláše, Barbory, Lucie či Tří králů. Děti se ale také dozví, jaké tradice se dodržují na Štědrý den nebo proč se na Štěpána chodí na koledu. Stezka, která má vždy varianty otázek – lehčí a těžší, je v sadech Bedřicha Smetany připravena zdarma a je přístupná kdykoliv v průběhu dne. Pro zapojení stačí navštívit některou z našich poboček, kde si vyzvednete hrací kartu. Po absolvování ji doneste zpět k nám do informačního centra, kde získáte malou odměnu a absolventský diplom.

TIP! Vyrazte s průvodcem za příběhem Vánoc a připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru. Komentovaná prohlídka se koná 14. prosince v 15.30 hodin. Sraz v TIC na Zámeckém náměstí ve Frýdku, nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz. Více informací ZDE.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.