Na šichtu do dolu!

Na šichtu do dolu!

Publikováno: 10.08.2023 09:09

Představujeme další ze zastávek Industriálu v náručí Beskyd

Tentokrát vás vezmeme do Staříče, kde nahlédnete pod pokličku hornického řemesla! Tak nasedněte v sobotu 30. září 2023 do našeho retro autobusu Karosa ŠL 11, výstupní stanice je cvičná štola Staříč. Tento podpovrchový důl je dokonalou ukázkou toho, jak náročná je práce horníků při dobývání a těžbě uhlí.

Vžijete se tak do autentických pocitů horníků, uslyšíte stejný hluk jako v dole, budete se pohybovat místy ve výšce jen 120 cm, prohlédnete si důlní stroje, které pomáhají při těžbě uhlí. To vše v doprovodu průvodce, který si práci horníka zažil na vlastní kůži. Ale nejprve se pojedete ještě podívat na těžební věže nedalekého dolu Staříč (Paskov), které budou v dohledné době zdemolovány, a posilníte se tou pravou hornickou svačinkou od Bobra.

Tak si rezervujte co nejdříve své místo v autobuse buď on-line na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek-Místek. 

Odjezdy autobusu jsou v 9.00 a ve 13.00 hod.

Vstupné: 210,- Kč/dosp., 168,- Kč/dítě do 15 let

S Beskydy Valašsko Card výhoda 20 %

 

Upozorňujeme zájemce, že prohlídka se koná v uzavřeném prostoru, prochází se místy se sníženou výškou a doba prohlídky včetně jízdy autobusem činí cca 3,5 hodiny.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.