Zveme na náš gastrofestival

Zveme na náš gastrofestival

Publikováno: 10.08.2023 11:20

Přijďte si užít den plný jídla, koncertů a pohody

Zakousněte se do vybraných jídel, užijte si koncerty a pohodu s celou rodinou na jednom z největších gastrofestivalů v Moravskoslezském kraji už v sobotu 19. srpna 2023. To vše v historickém centru v okolí frýdeckého zámku v rámci akce Frýdek≈Místek plný chutí, která startuje jako každý rok v 10.00 hodin.

Letošní ročník gastrofestivalu bude velkolepý. Bude se odehrávat nejen na Zámeckém náměstí, ale chutě a vůně ovládnou i zámecké nádvoří a přilehlé uličky. Již nyní vám můžeme slíbit na 60 stánků s vybraným jídlem a pitím, které doplní vinný festiválek na zámku, a do programu se zařadily také vybrané podniky v okolí, které vás nechají nahlédnout do svého zákulisí. Celou gastro nabídku doplní také hudební vystoupení, tři cooking show v čele s Terezou Hybšovou, finalistkou soutěže MasterChef Česko, a zároveň bude vyhlášena historicky první nejlepší zelňačka Frýdku-Místku.

Ochutnáte pokrmy české a zahraniční kuchyně, dezerty včetně rolované zmrzliny, připravujeme rovněž stánky s vegetariánskými pokrmy či low carb. Chybět nebudou vybrané nápoje, k mání bude sortiment od kávy, přes míchané nápoje, až po různé domácí limonády.

Nouze nebude ani o program. Hned v deset hodin podpořte soutěžní týmy, které budou vařit na náměstí svou nejlepší zelňačku, a jejichž vítězové budou vyhlášeni v 15.00 hodin na podiu, a nezapomeňte se podívat i pod ruce mistrům kuchařům. Připraveny jsou hned tři cooking show. První se ponese trochu netradičně a paní Eva z Chaloupky za šípkovým keřem ukáže, jak vařit z darů zahrádek. S kuchařem Jamiem ze zážitkové restaurace Nha Cretcheu Café & Restaurant se pro změnu přeneseme na Kapverdské ostrovy a ve finále pak rozpálí plotýnky Tereza Hybšová, finalistka Masterchef Česko. Celý program bude proložen koncerty, ať už cimbálem, tak pop-rockovou pohodou, a celý letošní ročník gastrofestivalu v 19.00 hodin uzavře Marta Jandová s kapelou. Koncept frýdeckomísteckého gastrofestivalu je rodinná akce, proto se také děti zabaví v parku Pod Zámkem v dětské zóně, kde si kromě jiného s Remoskou upečou svou vlastní pizzu, nebo budou pozorovat hvězdy v mobilním planetáriu. Chybět nesmí ani pestaurace, kde psím návštěvníkům naservírují pečlivě sestavené, vyvážené a chutné menu z nejkvalitnějších surovin.

Do gastrofestivalu jsme pozvali i majitele podniků, které se nacházejí v okolí frýdeckého zámku. Nabídneme vám tak co nejvíce zážitků, nahlédnete do výjimečné frýdeckomístecké cukrárny CukroBaron, naučteí se, jak poznat správný rum v Alter Egu, ve Wrap Upu si budete zase povídat o chlebu a dozvíte se, jak je to vlastně B(b)ez obalu.

A co je fajn? Vstupné na akci je zdarma.

www.fmplnychuti.cz, www.facebook.com/fmplnychuti

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne