Sezóna Po stopách textilek jde do finále

Sezóna Po stopách textilek jde do finále

Publikováno: 06.09.2023 08:59

Pojďte ji s námi uzavřít!

A jdeme do finále! Letošní sezóna produktu Po stopách textilek byla mega úspěšná! Díky všem, kteří jste na některou z akcí dorazili, tak i všem, kteří se do produktu zapojili. Většinu máme už za sebou, ale máme ještě připravenou novinku, na kterou můžete vyrazit ještě v září a v říjnu.

A co ještě můžete stihnout? 

Výstava textilnictví 

přetržené vlákno / Slezan a lidé

Do soboty 9. září ještě stihnete v prostorách Záložny v Místku výstavu o uzavírání textilek. Sociálně laděná výstava se zabývá nejistou budoucností v porevolučním období, propouštěním zaměstnanců a z toho vyplývajícími sociálními aspekty. Pokouší se zachytit vztah Slezanu a jeho lidí, prorůstání pracovního a osobního života a klade si otázku po možnostech vyrovnávání se s takovouto změnou. Výstava představí známé i méně známé fotografie Lukáše Horkého z cyklu „Slezan“, dochované textilní materiály a rozhovory s pamětníky a bývalými zaměstnanci.

 

 Videoprojekce

Ojedinělá příležitost s důrazem na genius loci místa, ve kterém se videoprojekce odehrají. Vyrazte do bývalého Slezanu 05 na Těšínské ulici, kde vám ve dvou termínech (14. září a 12. října)  promítneme dokumentární film z archívu Slezanu, zpovědi bývalých zaměstantců a také jednu love story manželů z Janovic, kteří spolu jdou společnou cestou už více jak 50 let. V rámci videoprojekce si prohlédnete také výstavu, historické fotografie, osaháte si látky vyráběné podnikem Slezan, vyfotíte se jako zaměstnanec Slezanu za šicím strojem a podíváte se do kanceláře mistra výroby.

Na videoprojekce je nutná rezervace. Více informací ZDE.

 

Zážitkové jízdy

Ještě 1. října máte možnost nastoupit do našeho retro autobusu Karosa ŠL11 a vydat se po stopách textilek! Pojeďte s námi objevovat kouzlo textilního průmyslu ve Frýdku-Místku, který ovlivnil nejen místní architekturu, ale i celkový život ve městě.

Seznámíme vás s tradicí textilního průmyslu ve městě a regionu, vstoupíte do 3 budov Slezanu spjatých s výrobou textilií a oděvů ve Frýdku-Místku (ředitelství, tkalcovna, přádelna), shlédnete několik muzejních artefaktů, zažijete šichtu ve Slezanu na vlastní kůži, budete obdivovat manufakturní architekturu a uslyšíte příběhy majitelů továren i dělníků.

Rezervujte si své místo ZDE.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.