Večerní fotografie má své kouzlo. Naučte se fotografovat Frýdek≈Místek po setmění

Večerní fotografie má své kouzlo. Naučte se fotografovat Frýdek≈Místek po setmění

Publikováno: 26.09.2019 10:57

Frýdek≈Místek, 26. září 2019 - Tradiční fotokurz Frýdek-Místek objektivem mohou zájemci tentokrát zažít trošku netradičně. Do ulic města se vydají se setměním s profesionálním fotografem Janem Bainarem, jehož fotografie se dostala až do časopisu National Geographic.

Snímky zachycené ve tmě mají vždy své specifické kouzlo díky lokálnímu osvětlení objektů. Ve středu 16. října se tak zájemci naučí fotografovat osvětlené město či romantická zátiší historické části Frýdku. „Během tříhodinového kurzu si ukážeme, jak ovládat své fotoaparáty, hledat zajímavé kompozice a pracovat se světlem. Všeobecně pro večerní fotografování doporučuji vzít také stativy, jelikož se budeme učit pracovat s dlouhým expozičním časem,“ říká fotograf a průvodce kurzem Jan Bainar.

Každý účastník bude mít také možnost poslat své nejlepší fotografické úlovky, ze kterých Jan Bainar vybere tři nejlepší, kteří obdrží návštěvnickou kartu Beskydy Card.

Do kurzu se mohou přihlásit jak dospělí, tak i malí fotografové v doprovodu rodiče. Cena kurzu je stanovena na 250,-Kč. Přihlášky přijímají pobočky turistického informačního centra v Místku na náměstí Svobody 6 nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí na ulici Hlavní 1755. Uzávěrka přihlášek je vždy minimálně 3 dny předem.

Začátek kurzu je v 17.00 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku.

 

Kontakty pro média:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 436 887, e-mail: talavaskova.lucie@beskydy-info.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@beskydy-info.cz

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.