Jak si užít o jarních prázdninách město pod Beskydami

Jak si užít o jarních prázdninách město pod Beskydami

Publikováno: 17.02.2020 10:53

Jarní prázdniny není nutné trávit s dětmi pouze na horách. Spoustu aktivit nabízí také Frýdek-Místek, který se nachází pouhých 15 kilometrů od Beskyd. Turistické informační centrum Frýdek≈Místek přináší pár tipů, jak si je užít.


Za poznáním

Nenechte si ujít nově otevřenou expozici „Beskydy – příroda a lidé“ na frýdeckém zámku, která ve 13 místnostech dokumentuje historii a současnost lidí beskydského regionu. Expozice je koncipována tak, že návštěvníka provází stejným způsobem, jakým lidé míří do hor. Díky novým interaktivním prvkům budete rozeznávat zvuky zvířat, nebo se dozvíte spoustu zajímavých informací z frýdeckomístecké a beskydské historie, etnografie, geologie, botaniky a dalších oborů, které dohromady utvářejí celkovou mozaiku Beskyd.

Společně s návštěvou zámku si na pokladně vyzvedněte hrací kartu a vydejte se na 2 kilometry dlouhou trasu, na které je potřeba vyřešit 15 úkolů. Hledačka Okolo frýdeckého zámku cestička vás zavede do tří zámeckých parků, kde si užijete spoustu zábavy a dozvíte spoustu nových informací.

www.muzeumbeskyd.com

Relax a zážitky s výhledem na Beskydy

Užijte si relax na krytém aquaparku na Olešné s úžasným výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Nezapomenutelné zážitky si děti odnesou díky vodním radovánkám na divoké řece či 98 metrů dlouhému tobogánu s videoprojekcí. S těmi nejmenší mohou rodiče zavítat do malého dětského bazénu s vodními atrakcemi. Pobyt v aquaparku spojte i s procházkou kolem přehrady Olešná, kde si mohou děti zadovádět na venkovním multifunkčním hřišti.

www.aquapark-olesna.cz

Ochutnejte zázrak z medu

Využijte jedinečnou příležitost nahlédnout do "kuchyně" MARLENKY a zjistěte, jak se vyrábí na unikátní výrobní lince světově známé medové dorty, kuličky a další výrobky. Během prohlídky se mimo jiné seznámíte také s historií výroby medového dortu, jak se do Frýdku-Místku dostal a ochutnáte všechny medové dobroty, včetně výtečné originální kávy. Na závěr prohlídky můžete navštívit „obchůdek“ a nakoupit si medové výrobky MARLENKA za zvýhodněné ceny.

www.marlenka.cz 

Frýdek≈Místek jako na dlani

Vystoupejte na úbočí hory Kabátice, a poté ještě 93 schodů a mějte Frýdek-Místek jako dlani. K rozhledně vás navede turistické značení z obce Chlebovice, přístup na rozhlednu je volný. Po zdolání rozhledny navštivte pobočky Turistického informačního centra Frýdek≈Místek, kde si můžete zakoupit turistickou známku č. 1472 nebo vizitku.

Ve většině subjektů je možné využít také návštěvnickou kartu plnou výhod Beskydy Card.


Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 436 887, e-mail: talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz

O společnosti:
Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. je regionální agentura pro informace a služby cestovního ruchu. Poskytuje svým návštěvníkům turistické a kulturní informace o Frýdku-Místku a jeho nejbližším okolí prostřednictvím svých poboček ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n. O. a webových stránek www.visitfm.cz. Současně je pořadatelem akcí Den s průvodcem, Frýdek≈Místek na kole a Frýdek≈Místek plný chutí/Beskydské rekordy.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.