30. léta minulého století a tehdejší černá kronika. Taková bude první komentovaná prohlídka Frýdku≈Místku

30. léta minulého století a tehdejší černá kronika. Taková bude první komentovaná prohlídka Frýdku≈Místku

Publikováno: 22.06.2020 08:33

První letošní komentovaná prohlídka Frýdku-Místku v rámci Dnů s průvodcem, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, ponese název Babylon Místek. Díky ní budou mít zájemci v sobotu 11. července 2020 možnost se přenést do 30. let minulého století, nahlédnout do tehdejší černé kroniky a podívat se na odvrácenou stranu jindy poklidného moravského městečka.

Loupežná přepadení, krádeže nejen jízdních kol, ale i tajné podniky či vraždy; nic z toho nebylo na první pohled ctihodným Místečanům cizí. „Podíváme se pod ruce místnímu četnictvu i tehdejší vládní garnituře, seznámíme se s vyšetřovacími postupy a možná si i nějaké z nich budou moci zájemci vyzkoušet na vlastní kůži,“ přibližuje průběh prohlídky ředitelka Turistického informačního centra Monika Konvičná.

A proč je prohlídka pojmenována právě Babylon Místek? K neustávajícímu napětí mezi Čechy a Němci se přidávají konflikty mezi jednotlivými politickými stranami - v čemž vynikají bojovností zejména mladí komunisté - k tomu lze přičíst lichvu, noční život a všemožné činnosti kriminálních živlů - a hned máme Babylon jako vyšitý.

Nově je nutné si účast na prohlídce objednat předem. Rezervace přijímají všechny naše pobočky Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Cena činí 80,-Kč/dospělý, 60,-Kč/dítě do 15 let.

Akce se koná za každého počasí.

Sraz účastníků bude u Turistického informačního centra F≈M na náměstí Svobody 6 v 9.00 hodin.

Další komentované prohlídky připravované na rok 2020 najdete na našem webu.

 

Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 436 887, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O společnosti:

Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. je regionální agentura pro informace a služby cestovního ruchu. Poskytuje svým návštěvníkům turistické a kulturní informace o Frýdku-Místku a jeho nejbližším okolí prostřednictvím svých poboček ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n. O. a webových stránek www.visitfm.cz. Současně je pořadatelem akcí Den s průvodcem, Frýdek≈Místek na kole a Frýdek≈Místek plný chutí/Beskydské rekordy.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.