Turisté mohou v létě objevit 4 tajemství Frýdku≈Místku

Turisté mohou v létě objevit 4 tajemství Frýdku≈Místku

Publikováno: 10.07.2020 08:15

Návštěvou čtyř neodolatelných míst plných tajemství v jednom dni mohou obohatit turisté svá prázdninová putování po Beskydech. Turistický produkt Objev čtyři tajemství Frýdku-Místku je určen jak individuálním návštěvníkům, tak i skupinám s cílením nejen na české, ale také polské turisty.


Celodenní sérii komentovaných prohlídek jedinečných míst mohou turisté začít v jediné bazilice v Moravskoslezském kraji a národní kulturní památce ve Frýdku. „Dalším místem, které mohou objevovat, je nošovický Pivovar Radegast, kde pro ně mají připravenou nejen komentovanou prohlídku pivovaru, ale také zážitkový program, ve kterém se naučí čepovat pivo jako pravý pohanský bůh. Chybět nesmí ani jeden z největších včelařských areálů ve střední Evropě v nedalekých Chlebovicích a Návštěvnické centrum Marlenka, kde se podívají přímo pod pokličku přípravy této medové pochoutky,“ zve za zážitky ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

Prohlídky v návštěvnických centrech Marlenka a Pivovar Radegast je nutné si rezervovat předem. Bazilika minor ve Frýdku je otevřena od úterý do neděle v rámci projektu Otevřené chrámy a Včelařský naučný areál je možné navštívit ve standardních otevíracích hodinách. Skupiny si všechny prohlídky mohou rezervovat prostřednictvím e-mailu dm@beskydy-info.cz. Ve vybraných atraktivitách mohou návštěvníci využít také svou kartu plnou výhod Beskydy Card.

U všech míst jsou k dispozici parkoviště pro auta i autobusy, některá místa protínají také cyklostezky, tudíž je možné absolvovat výlet i na kole.

Veškeré informace k jednotlivým zastavením jsou k dispozici na www.visitfm.cz/tajemstvifm

Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 436 887, e-mail: talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz

O společnosti:

Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. je regionální agentura pro informace a služby cestovního ruchu. Poskytuje svým návštěvníkům turistické a kulturní informace o Frýdku-Místku a jeho nejbližším okolí prostřednictvím svých poboček ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n. O. a webových stránek www.visitfm.cz. Současně je pořadatelem akcí Den s průvodcem, Frýdek≈Místek na kole a Frýdek≈Místek plný chutí/Beskydské rekordy.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.