Krádeže, bouřlivé rozvody, podvodníci. Černou kroniku 30. let minulého století připomene komentovaná prohlídka Babylon Místek

Krádeže, bouřlivé rozvody, podvodníci. Černou kroniku 30. let minulého století připomene komentovaná prohlídka Babylon Místek

Publikováno: 21.08.2020 08:16

Komentovaná prohlídka s názvem Babylon Místek bude mít tentokrát „pikantní“ nádech. Zájemci budou mít ve středu 26. srpna 2020 možnost se přenést do 30. let minulého století, nahlédnout do tehdejší černé kroniky a podívat se na odvrácenou stranu jindy poklidného moravského městečka.

Loupežná přepadení, krádeže nejen jízdních kol, ale i tajné podniky či vraždy; nic z toho nebylo na první pohled ctihodným Místečanům cizí. „Podíváme se pod ruce místnímu četnictvu i tehdejší vládní garnituře a seznámíme se s tehdejšími vyšetřovacími postupy,“ přibližuje průběh prohlídky ředitelka Turistického informačního centra Monika Konvičná.

Chybět nebudou ani pikantnosti jako například barvitý rozvod architekta Čermáka, příběhy „čaroděje“ uzdravujícího kyvadlem či sňatkového podvodníka, velká krádež v bance, nebo tehdejší povídačka o tom, jak manželka udělala svému muži zelí a dala mu do něj střepy.

A proč je prohlídka pojmenována právě Babylon Místek? K neustávajícímu napětí mezi Čechy a Němci se přidávají konflikty mezi jednotlivými politickými stranami - v čemž vynikají bojovností zejména mladí komunisté - k tomu lze přičíst lichvu, noční život a všemožné činnosti kriminálních živlů - a hned máme Babylon jako vyšitý.

Svou účast na prohlídce je nutné si objednat předem. Rezervace přijímají všechny pobočky Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Cena činí 80,-Kč/dospělý, 60,-Kč/dítě do 15 let.

Akce se koná za každého počasí.

Sraz účastníků bude u Turistického informačního centra F≈M na náměstí Svobody 6 v 15.30 hodin.

Další komentované prohlídky připravované na podzim 2020 na webu www.ticfm.cz 

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.