Barevný podzim ve Frýdku-Místku a Beskydech

Barevný podzim ve Frýdku-Místku a Beskydech

Publikováno: 26.08.2020 08:44

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek ani se začátkem podzimu nezahálí a připravuje spoustu zajímavých a tematických akcí.


Technotrasa přiblíží zdejší průmysl neotřele a se zážitkem

Nestihli jste o prázdninách vyrazit na Technotrasu? Máte ještě šanci v průběhu září a října! Díky tomuto projektu se můžete nechat zavést do míst, která jsou veřejnosti utajena.

Technotrasa představuje průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje neotřele a se zážitkem. Nyní spojuje přes 30 technických zajímavostí, mezi nimiž najdete také Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí.

Ve Frýdku-Místku bude možnost nahlédnout do historie textilní výroby, která měla velký vliv na zdejší život i architekturu, ve Frýdlantu nad Ostravicí pak průvodce provede zájemce Dílnou uměleckého smaltu a litiny a podívají se přímo pod ruce dělníkům ve slévárně Beskyd.

Termíny akcí:
1. 9. 2020 – Po stopách litiny a smaltu
9. 9. 2020 – Po stopách textilek
1. 10. 2020 – Po stopách textilek
6. 10. 2020 – Po stopách litiny a smaltu

Cena prohlídek: 120,-Kč/dosp., 80,-Kč/dítě, 20 % výhoda s Beskydy Card

Nutná rezervace na www.technotrasa.cz  


Víte již vše o Lysé hoře?

Ani Lysohorská nej s prázdninami nekončí, a stále je možnost se s průvodcem vydat na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. V průběhu zhruba tříhodinového výšlapu objeví turisté krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech, seznámí se se zbojníkem Ondrášem a průvodce i připomene, že není radno podceňovat ani Lysou horu. Díky krátkým zastávkám se stává výstup jednodušší a příjemnější.

Termíny výstupů: 13. 9., 20. 9., 11. 10.

Sraz účastníků vždy v 8.30 hodin na parkovišti u Rajské boudy v Malenovicích.

Vstupné 80,-Kč/dosp., 60,-Kč/dítě, nutná rezervace na tel. čísle 558 676 909

Další informace k výstupům najdete ZDE.


Foťte jinak, foťte lépe

Tematické fotokurzy připravilo Turistické informační centrum Frýdek≈Místek také na podzim. Na zájemce čekají hned dvě lokality, kde se mohou naučit fotografovat od Jana Bainara, jehož fotografie se dostala až do prestižního magazínu National Geographic. V neděli 13. září se mohou pokusit zachytit ty nejlepší záběry v krásných zákoutích v lokalitě pod Lysou horou, ve čtvrtek 24. září se pro změnu přestěhují do místeckých ulic za večerní atmosférou města.

Termíny kurzů:
13. 9. 2020 – Beskydy objektivem
24. 9. 2020 – Frýdek-Místek objektivem – večerní kurz


Cena kurzu: 300,-Kč/osoba

Nutná rezervace a platba předem na pobočkách Turistického informačního centra ve Frýdku, Místku a Frýdlantu n. O.


Připravujeme:
13. 10. 2020 – Záhada Jurášova pokladu
31. 10. 2020 – Tajemství frýdeckého hřbitova
10. 12. 2020 – Zažij příběh Vánoc ve Frýdku-Místku
15. 12. 2020 – Zažij příběh Vánoc ve Frýdlantu nad Ostravicí

www.ticfm.cz

 Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 436 887, e-mail: talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz

O společnosti:
Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. je regionální agentura pro informace a služby cestovního ruchu. Poskytuje svým návštěvníkům turistické a kulturní informace o Frýdku-Místku a jeho nejbližším okolí prostřednictvím svých poboček ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n. O. a webových stránek www.visitfm.cz. Současně je pořadatelem akcí Den s průvodcem, Frýdek≈Místek na kole a Frýdek≈Místek plný chutí/Beskydské rekordy.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.