Vydejte se naposledy v letošním roce po stopách textilek

Vydejte se naposledy v letošním roce po stopách textilek

Publikováno: 21.09.2020 09:45

Návštěvníci mají v letošním roce ještě poslední možnost nahlédnout do historie textilního průmyslu ve Frýdku-Místku. Díky projektu Technotrasa se podívají do veřejnosti nepřístupných míst a poznají zdejší průmysl neotřele a se zážitkem.

Na poslední komentovanou prohlídku s názvem Po stopách textilek je možné se vydat ve čtvrtek 1. října 2020. Průvodkyně pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek, která se zájemci vyrazí z místeckého náměstí Svobody, představí nejen celkový život ve městě, ale i místní architekturu, která byla ovlivněna zdejším textilním průmyslem. Účastníci uslyší příběhy dělníků a majitelů továren, nahlédnou do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů a poznají manufakturní architekturu, kdy na tehdy periferních částech města byly postupně budovány jednotlivé textilní provozy - u frýdeckého nádraží např. vznikla tzv. tovární čtvrť, kde měli své podniky bratři Neumannové, Landsberger či Munk, na rozhraní Koloredova a Sviadnova postavil továrnu vídeňský podnikatel Lemberger, v Místku měli své provozy Czajanek, Elzer nebo Herliczka.

Svou účast je nutné si rezervovat předem buď na webu www.technotrasa.cz nebo telefonicky na čísle 558 646 888. Začátek akce je v 15.00 hodin, sraz účastníků je před turistickým informačním centrem v Místku na náměstí Svobody 6.

Vstupné činí 120,-Kč/dospělá osoba, 80,-Kč/dítě do 15 let, majitelé návštěvnické karty Beskydy Card mohou čerpat výhodu 20 %.

Projekt Technotrasa je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 436 887, e-mail: talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.