Technotrasa zavede návštěvníky také do Frýdku-Místku. Přiblíží jim zdejší textilní průmysl, který proslavila značka Slezan

Technotrasa zavede návštěvníky také do Frýdku-Místku. Přiblíží jim zdejší textilní průmysl, který proslavila značka Slezan

Publikováno: 26.05.2021 09:17

Frýdek-Místek je již třetí turistickou sezónu zapojen do projektu Moravskoslezského kraje s názvem Technotrasa. Ten přibližuje 31 technických památek neotřele a se zážitkem.


Technotrasa začínala v roce 2012 ve spolupráci s dvanácti subjekty, postupem let nabídku rozšířila na zmíněných třicet jedna. Mezi ní se zařadil také Frýdek-Místek se svou textilní historií, která toto město pod Beskydami proslavila především pod značkou Slezan. Prostřednictvím Turistického informačního centra Frýdek≈Místek se s ní mohou seznámit návštěvníci na pravidelných prohlídkách pod názvem Po stopách textilek, které potrvají až do 13. října.

„Jsme velmi potěšení, že se i tohoto ročníku významného projektu Moravskoslezského kraje může naše turistické informační centrum účastnit a přispět k rozšíření nabídky unikátních zážitků. Jak textilní průmysl ovlivnil architekturu a život ve Frýdku-Místku, přiblížíme v komentovaných prohlídkách, které jsou připraveny v pěti termínech, které si zájemci mohou již rezervovat na www.technotrasa.cz pod pojmem tradice. Kapacita prohlídky je omezena, proto s rezervací doporučuji neotálet,“ vyzývá ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

V průběhu prohlídky budou návštěvníci seznámeni s minulostí a významem textilního průmyslu, který zcela ovlivnil podobu některých částí města, s budovami, které v mnoha případech jsou dominantou města dodnes. Neexistovala snad jediná rodina ve městě, v níž by alespoň jeden její člen nepracoval v místní textilce. S průvodkyní si připomenou její tradici, nahlédnou do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznají manufakturní architekturu a uslyší příběhy jak dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky vzniknout nemohly.

Komentovanou prohlídku doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov textilky Slezan, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek a vstup na výstavu o historii textilnictví.

Vstupné činí 120,- Kč, s Beskydy Card mohou zájemci získat 20 % výhodu. Rezervace je možná online na www.technotrasa.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.

Termíny prohlídek:
12. 6. 2021 v 9.00 hod.
21. 7. 2021 v 15.30 hod.
4. 8. 2021 v 15.30 hod.
1. 9. 2021 v 15.30 hod.
13. 10. 2021 v 15.30 hod.

Projekt Technotrasa je podporován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 733 122 472, e-mail: talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.