Odhalte tajemství frýdeckého hřbitova

Odhalte tajemství frýdeckého hřbitova

Publikováno: 08.10.2021 08:21

Víte, na kolik vyšel v minulosti pohřeb? Jak se pohřbívalo, kdo našel odpočinek na frýdeckém hřbitově nebo proč se k hrobům dávaly nad zem zvonečky? To a mnohem více se dozvíte, když se vydáte se spolu s Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek na netradiční komentovanou prohlídkou, která se uskuteční ve středu 20. října 2021.

Frýdecký hřbitov je bezpochyby vypravěčem mnoha známých i neznámých příběhů; své poslední odpočinutí zde nalezla městská elita i oběti osvobozovacích bojů, stejně jako zhrzení milenci či zasloužilí vlastenci. Ten byl založen roku 1893 při hlavní cestě na Těšín a původně sloužil jako pohřebiště města Frýdku a jeho blízkého okolí. Hlavním pohřebištěm pro dvojměstí se stal v 70. letech minulého století, kdy byl zrušen stávající hřbitov v Místku (dnešní Janáčkův park) a hřbitov na Koloredově (dnešní Koloredovský park). A právě díky průvodkyni si poslechnete vyprávění nejen o jeho historii, ale možná objevíte tajemství, která se skrývají za jeho zdmi.

Pokud se za ním chcete vydat, stačí si rezervovat své místo na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek a přijít ve středu 20. října 2021 v 15.30 hodin k hlavní bráně frýdeckého hřbitova. Vstupné činí 80,- Kč, s Beskydy Valašsko Card výhoda 20 %.

Do konce roku vás čekají ještě tyto prohlídky:

4. 11. 2021 – Ubrousku, prostři se! (prvorepubliková elegance na procházce věnované místeckým hostincům, restauracím, kavárnám i cukrárnám)

25. 11. 2021 - Záhada Jurášova pokladu (přijďte s dětmi hledat Jurášův poklad!)

14. 12. 2021 – Zažij příběh Vánoc (připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru)


přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.