Turistické informační centrum Frýdek-Místek oslaví Světový den informací zábavnou stezkou pro děti

Turistické informační centrum Frýdek-Místek oslaví Světový den informací zábavnou stezkou pro děti

Publikováno: 21.10.2022 12:26

Opět po roce se frýdeckomístecké turistické informační centrum připojuje k dalším více jak dvěma stům po celé České republice, které se zapojily do akce Týden turistických informačních center. Předešlé roky si „ičkaři“ ve Frýdku-Místku s návštěvníky povídali o svých poskytovaných službách na místeckém náměstí, tentokrát si pro děti a školní skupiny připravili zábavnou tematickou stezku v sadech Bedřicha Smetany, díky které poznají Frýdek-Místek jako „Sqvělé místo k životu“.

„V letošním roce s oslavami cílíme na malé školáky. Ti mohou v rámci vyučování s učiteli nebo odpoledne s rodiči vyrazit do sadů k řece Ostravici a projít se po zastaveních stezky, kde se dozví spoustu zajímavostí o tom, jak funguje město. Něco určitě budou již znát, něco nového se naučí. Naším cílem je děti vtáhnout do života ve městě formou zábavy, a to se nám snad i podaří,“ říká ředitelka frýdeckomísteckého turistického informačního centra Monika Konvičná.

Stezka má vždy dvě varianty otázek – zelenou (lehčí) a červenou (těžší), tudíž je vhodná jak pro ty nejmenší školáky, tak i pro ty větší. Zájemci si mohou v informačním centru vyzvednout hrací kartu a vyrazit do sadů. Tady na stromech najdou celkem 11 úkolů a otázek. Mezi tématy se objeví informace například z dopravy, třídění odpadu, přírody nebo zdravotnictví.

Stezka bude v sadech Bedřicha Smetany dostupná od 25. října do 28. října, karty získají zájemci na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku na Zámeckém náměstí a v Místku na náměstí Svobody, ve státní svátek 28. října poté na pobočce na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po absolvování může každý malý účastník přijít s vyplněnou kartou na některou z poboček, kde získá diplom a malou pozornost.

Kontakty:

Lucie Talavašková, PR manažer, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 733 122 472, e-mail: talavaskova.lucie@ticfm.cz

Monika Konvičná, ředitelka, Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o., tel. 558 435 765, e-mail: konvicna.monika@ticfm.cz

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.