Nechte si vyprávět příběh Vánoc

Nechte si vyprávět příběh Vánoc

Publikováno: 08.12.2022 08:52

K Vánocům již neodmyslitelně patří vánoční komentovaná prohlídka Frýdku-Místku. Vydejte se s Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek ve středu 14. prosince za příběhem Vánoc, díky kterému si připomenete vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou sváteční atmosféru.


Příběh Vánoc začne průvodce vyprávět na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Odtud budou vaše kroky směřovat do kostela sv. Jana Křtitele a následně do kostela sv. Jošta. Finále prohlídky bude patřit národní kulturní památce a jediné bazilice v Moravskoslezském kraji, kde vás na vánoční vlnu naladí malí hudebníci ze Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku.

V průběhu vánoční prohlídky se dozvíte, co jsou to liturgická období, advent, co znamenají jednotlivé adventní neděle, v čem mají původ betlémy, vánoční stromy, koledy a jiné symboly Vánoc. Chybět nebude ani vyprávění o tom, jak se v minulosti slavily Vánoce u nás na Frýdeckomístecku.

Na prohlídku je nutná rezervace předem na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku a v Místku. Cena činí 80,- Kč, s Beskydy Valašsko Card získáváte výhodu 20 %.

Sraz bude v 15.30 hodin v TIC ve Frýdku na Zámeckém náměstí, časová náročnost prohlídky je 1,5 – 2 hodiny.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.