Volnočasová aktivita, která nezná roční období? Vyzkoušejte Nordic Walking!

Volnočasová aktivita, která nezná roční období? Vyzkoušejte Nordic Walking!

Publikováno: 02.05.2023 10:40

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek vytipovalo čtyři trasy vhodné pro nordic walking, které provedou zajímavými místy v okolí města. Ty představí v sobotu 6. května 2023 v areálu Včelařského naučného areálu v Chlebovicích, kde proběhne křest nového propagačního materiálu, lekce nordic walkingu s lektorem a zábavné medové odpoledne.

Nordic walking je jeden z nejzdravějších sportů, při kterém chodec zapojuje svaly celého těla. Hole napomáhají zapojit i svalstvo horní poloviny těla, poskytují oporu a zlepšují stabilitu. Proto Turistické informační centrum Frýdek-Místek pro podporu zdravého životního stylu navrhlo čtyři okruhy, které provedou nejen přírodou, ale také zajímavými místy ve městě a jeho okolí. Tipy na trasy získají zájemci prostřednictvím webových stránek www.visitfm.cz v sekci Výlety – Nordic Walking a v tištěném materiálu na pobočkách frýdeckomísteckého informačního centra. V obojím si mohou trasy prohlédnout on-line prostřednictvím QR kódu, který stačí načíst do svého mobilu.

Představení tras je naplánováno na sobotu 6. května 2023. „Připravili jsme aktivní odpoledne pro všechny, kteří již Nordic Walking provozují, nebo se chtějí s touto aktivitou teprve seznámit. Spolu s lektorkou Alenou Pobořilovou se budou moci ve třech časech naučit či zdokonalit základy severské chůze. První lekce odstartuje od hráze přehrady Olešná, která je dovede až k největšímu včelařskému areálu ve střední Evropě,“ láká na program ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

Zde pokřtí nový propagační materiál náměstek primátora statutárního města Frýdku-Místku Jakub Míček. Odpolední program je vhodný i pro děti. Ve Včelařském naučném areálu proběhne zábavný program Včelí rojení s výtvarnými dílničkami a soutěžemi. Poté se ještě mohou s rodiči, kteří si zároveň hned vyzkouší získané základy severské chůze, vydat po Medové stopě až k rozhledně Panorama.

Pokud zájemci nemají hole, mohou si je rezervovat na tel. čísle 724 083 035 nebo napsat na ali.knapova@centrum.cz.

Program akce:

Resort Olešná
12:45 - 1. etapa nordic walkingu s lektorem, sraz na Olešné u hráze, cíl ve Včelařském naučném areálu v Chlebovicích

Včelařský naučný areál Chlebovice
14:30 - slavnostní křest a otevření Nordic Walkingových tras v okolí FM
14.50- zábavný včelí program pro malé i velké v areálu Včelařského naučného muzea v Chlebovicích (naučná stezka s plněním úkolů, výroba včelích dekorací, medové občerstvení, prohlídka včelařského muzea a muzea Chlebovic)
15:30 - 2. etapa nordic walkingu s lektorem, sraz u Včelařského naučného muzea
17:00 - 3. etapa nordic walkingu s lektorem, sraz u Včelařského naučného muzea

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne