Frýdek≈Místek na cestách bude plný inspirace a zážitků. Přijďte si pro tip na výlet nebo dovolenou

Frýdek≈Místek na cestách bude plný inspirace a zážitků. Přijďte si pro tip na výlet nebo dovolenou

Publikováno: 16.05.2023 09:00

Spoustu tipů na výlety a dovolenou na jednom místě a pod širým nebem najdou opět po roce návštěvníci v resortu Olešná, který bude hostit další ročník miniveletrhu cestovního ruchu s příznačným názvem Frýdek≈Místek na cestách.

Krásné prostředí resortu Olešná u Frýdku-Místku bude v sobotu 20. května 2023 jednou velkou inspirací pro všechny, kteří rádi cestují nejen po Moravskoslezském kraji, ale i celé České republice. Získají tu spoustu tipů na výlety a dovolenou, a navíc se mohou spolu s dětmi zapojit do soutěžního 4,5 km dlouhého okruhu, na kterém je bude čekat spousta zábavných úkolů.

Celá akce začíná v 10.00 hodin v zázemí Autokempu Olešná, kde si návštěvníci vyzvednou
u stánku pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek soutěžní kartu, se kterou se mohou vydat na 14 stanovišť kolem přehrady Olešná. Ta si pro ně připravila spoustu zábavných úkolů, díky kterým se dozví spoustu zajímavostí o daném výletním cíli, nebo je prověří z jejich dovedností, zručnosti a postřehu. Po splnění všech úkolů je možné soutěžní kartu odevzdat a počkat na losování tomboly ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Už nyní pořadatelé mohou nalákat na turistickou nabídku Krnova, Frenštátu pod Radhoštěm, Beskyd, Nového Jičína, Opavského a Těšínského Slezska, Poodří a Ostravy.  Pozvat do své destinace přijedou také zástupci z Pošumaví a Zlína. Spoustu zážitků si návštěvníci odnesou z Technotrasy, podívají se, jak se vyrábějí šperky ze smaltu, vyfotí se za retro šicím strojem, naučí se poskytovat první pomoc, poznají zdravý životní styl nebo se naučí, jak se chovat v silničním provozu. Děti se zabaví s hokejisty, budou se snažit pokořit maskota Skaláčka, a hlavně s tatínky se zdrží u modelů offroadových aut.

Frýdek-Místek vyráží na cesty v 10.00 hodin v zázemí Autokempu Olešná. Objevovat krásy nejen Moravskoslezského kraje a zažít spoustu zábavy bude možné do 16.00 hodin. Vstupné na akci je zdarma.

 Více informací k akci na webu www.fmnacestach.cz a na Facebookovém profilu akce.

Akci pořádá statutární město Frýdek≈Místek prostřednictvím své organizace Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o.

Děkujeme dalším partnerům akce: 

Rádio Blaník

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne