Prolnutí historie s moderní výrobou textilu. To vše nabídne zážitková jízda Po stopách textilek v Místku

Prolnutí historie s moderní výrobou textilu. To vše nabídne zážitková jízda Po stopách textilek v Místku

Publikováno: 28.06.2024 11:56

Turistické informační centrum Frýdek-Místek zve na další zážitkovou jízdu historickým autobusem Karosa ŠL 11, která proběhne 12. července 2024 v 9.00 a 13.00 hod. Tato unikátní akce propojuje historii s modernou a nabízí neopakovatelný pohled do světa textilního průmyslu, který významně ovlivnil život města Frýdek-Místek.

Účastníci této speciální trasy se budou moci ponořit do atmosféry místecké textilní historie, sledovat její vývoj od prvních náznaků až po současnost. Zastávky budou zahrnovat klíčová místa spojená s textilní výrobou, jako jsou průmyslové objekty, historická vila jednoho textilního magnáta a moderní výrobní závod.

„Tato jízda není jen prostou prohlídkou, ale představuje skutečný zážitek nejen pro všechny milovníky historie a textilnictví, ale také pro bývalé zaměstnance podniku Slezan. Spolu s průvodcem budeme prozkoumávat příběhy lidí, kteří formovali textilní průmysl ve Frýdku-Místku, od majitelů továren až po dělníky, jejichž práce stála za vznikem unikátní architektury města,“ uvedla ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Účastníci se mohou těšit na exkluzivní návštěvu vily jednoho z významných textilních podnikatelů, kde budou mít možnost nahlédnout do historie a prozkoumat, jak životní styl textilní elity ovlivňoval místní společnost. Jízda dále zahrnuje zastávku u firmy DEVA F-M.s.r.o., kde bude možné shlédnout inovativní technologie spojené s tradičním řemeslem švadlen. Firma je pokračovatelem textilní výroby ve Frýdku-Místku a její výrobky se vyvážejí do celého světa. V průběhu exkurze se tak návštěvníci dozví, kolik práce se skrývá ve výrobě například vojenské uniformy a kolik metrů nití se při tom spotřebuje.

Na prohlídku je nutná rezervace na rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočce Turistického informačního centra Frýdek-Místek na Zámeckém náměstí 1257.

Reels k využití: https://www.instagram.com/reel/C73c4scCD2u/?igsh=cjZ2aXptdHJkNXRm 

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne