Po stopách Petra Bezruče

Termín:
08.06.2021, 15:30

Sraz:
TIC Místek, náměstí Svobody 6

Cena:
80 Kč/osoba

Čas. náročnost:
1,5 - 2 hod.

Po stopách Petra Bezruče

Pobyt v Místku poznamenal Vladimíra Vaška na dlouhá desetiletí. Přijďte si toto období připomenout v úterý 8. června 2021.

Spolu s Dodou Bezručovou se můžete přenést do Místku roku 1899. Budeme korzovat po náměstí, ale i v periferii Místku a seznámíme se s tehdejšími významnými obyvateli a místními spolky, jejichž osvětová činnost stála za zbudováním množství reprezentativních a architektonicky zajímavých staveb, kupříkladu Národního domu či bývalé spořitelny, kde v současnosti sídlí Základní umělecká škola. Zároveň navštívíme místa, kam směřovaly kroky poštovního úředníka Vladimíra Vaška a jeho přítele, rebela, učitele a slezského vlastence Ondřeje "Boleslava" Petra. Vladimír Vašek, který je známý spíše pod svým pseudonymem Petr Bezruč, žil a pracoval v Místku v letech 1891 – 1893. Ačkoliv to byla poměrně krátká doba, pro něj to bylo období, které jej poznamenalo na dlouhá desetiletí.

Na závěr si projdeme jeden z místeckých "bulvárů", ulici Palackého, a prohlídku zakončíme na bývalém městském hřbitově, z něhož se do dnešních dní dochovala kaplička postavená ve stylu tehdy moderního historismu.

 

Nutná REZERVACE na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek-Místek.

Pozn. k účasti

Každý účastník je povinnen se na vyžádání prokázat některým z dokumentů:

-> potvrzení o absolvování PCR testu na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, ne starší než 7 dní,
-> potvrzení o absolvování POC testu (antigenní test) na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem ne starší než 3 dny,
-> potvrzení o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od ukončené první dávky očkování uplynuly nejméně 3 týdny (2 týdny v případě vakcíny Johnson & Johnson),
-> dokument, že jste prodělali onemocnění COVID-19 a od doby onemocnění neuplynulo více než 180 dní.

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.