Fešná Olešná

Sraz:
u JapaSportu, přehrada Olešná

Cena:
od 120,- Kč Kč/osoba

Fešná Olešná

Zapomeňte na obyčejnou procházku a připojte se na nezapomenutelnou 4,5 km dlouhou cestu kolem přehrady Olešná! 

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek pro vás připravilo fascinující putování za poznáním minulosti i současnosti této vodní nádrže. 

Odhalíme vám, jaké škody dokázala napáchat zdánlivě nevinná říčka Olešná a proč vlastně přehrada stojí právě na tomto místě. Představíme vám i její atmosféru před půl stoletím a prozkoumáme, co dnes můžete v jejím okolí objevit.

Víte, že kdybyste přešli přehradu v nejdelší části napříč, ušli byste stejnou vzdálenost jako od Krytého bazénu na místeckou Riviéru? Co vlastně v okolí Olešné žije a roste? A kdy a jak vůbec vzniklo první šlapadlo?

Ale pozor, nezůstaneme jen u idyly! Ponoříme se i do pikantností a do černé kroniky. Kdo byl prvním utonulým v této vodní oáze? A co se skrývá za pověstmi o nudapláži? To vše a mnohem více vás čeká na naší komentované procházce! Přijďte s námi objevit tajemství přehrady Olešná ať už pěšky, nebo na koloběžkách!

Nutná rezervace předem na rezervace.ticfm.cz. Sraz vždy u Japa Sportu vedle Autokempu Olešná. V ceně prohlídky je i zapůjčení koloběžky.

Termíny: 

18. 5. 2024, více termínů - REZERVOVAT (na koloběžce i pěšky)
11. 7. 2024, 15:30 hod. - REZERVOVAT (pěšky)
26. 7. 2024,   9:00 hod. - REZERVOVAT (na koloběžce)
  8. 8. 2024, 15:30 hod. - REZERVOVAT (na koloběžce)
23. 8. 2024,   9:00 hod. - REZERVOVAT  (pěšky)

 

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne