Historické perly

Historické perly

Na památkové území pod Beskydami jsme patřičně pyšní.

Pro vás, návštěvníky, jsou připraveny unikátní prohlídky čtyř měst, které patří mezi 40 významných památkových míst celé České republiky. A které historické perly to jsou? Nový Jičín, Příbor, Štramberk a Frýdek-Místek. Každá má svou jedinečnou unikátnost. Jakou? To zjistíte při své návštěvě.

 

Zažij příběh Vánoc

 

Zpříjemněte si vánoční čas a zastavte se na chvíli v čase. Turistické informační centrum Frýdek≈Místek připravilo v adventním čase komentovanou prohlídku Zažij příběh Vánoc, díky které společně odkryjeme závoj vánočních tradic a symbolů.

Vánoční příběh si začneme vyprávět v úterý 14. prosince 2021 na náměstí Svobody v Místku. Procházku vánočně zdobenými ulicemi obohatí povídání o jednom velmi specifickém narození, o tradicích a zvycích minulých i současných a připomene si původ všech možných pečených dobrot. Závěr v kostele sv. Jana a Pavla bude patřit malým hudebníkům z místní základní umělecké školy.

Prohlídka, na kterou je nutná rezervace, začne v 15.30 hodin u turistického informačního centra v Místku na náměstí Svobody 6. Vstupné činí 80,- Kč, majitelé návštěvnické karty Beskydy Valašsko Card mají výhodu 20 %.

Rezervaci je možné provést na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.

Prosíme o dodržení aktuálních covidových opatření.

 

Stopy historie ve Frýdku-Místku

 

Vydejte se na komentovanou prohlídku na ta nejvýznamnější místa města Frýdku-Místku. Dozvíte se mnohé o jeho minulosti s nejoblíbenější dcerou Marie Terezie a na závěr nahlédnete pod klenbu tajemstvími opředeného chrámu Navštívení Panny Marie, přezdívanému „Slezské Lurdy“.

 

Trasa prohlídky:

Zámecké náměstí – průchod nádvořím zámku – Zámecký park – ul. Hluboká s replikami kupeckých domů z přelomu 18. a 19. století – vstup do interiéru baziliky Navštívení Panny Marie.

Prohlídka vás zavede do dob velkoleposti, bohatosti a plných tvarů, kdy Oppersdorfové, a následně i Pražmové, jako štědří donátoři a mecenáši umění, pozměnili jeho podobu a proměnili město v jeden z klenotů tehdejšího západního Slezska. Průvodkyně se promění ve vévodkyni sasko-těšínskou Marii Kristinu Habsursko-Lotrinskou, která byla nejoblíbenější dcerou císařovny Marie Terezie. Její příběh vás přenese do minulosti, kdy si přijíždí prohlédnout město, které kupuje od Jana Nepomuka Pražmy. Přiblíží nám, jak vypadal život v tehdejším barokním Frýdku, seznámí nás s tehdejšími významnými osobnostmi a představí největší dominanty města.

Prohlídka Vám přiblíží historii dvojměstí Frýdku-Místku, které rozděluje řeka Ostravice na Moravu a Slezsko, navštívíte dominanty našeho města a v závěru se budete moci pokochat interiérem jediné baziliky v Moravskoslezském kraji – bazilikou minor.

Prohlídky se konají na objednávku pro skupiny o minimálním počtu 15 osob. Rezervovat si je můžete na tel. čísle 558 646 888 nebo na e-mailu melotikova.tana@ticfm.cz

 

Další informace k prohlídkám najdete na www.beskydyportal.cz

 

 

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.