6. Poznávejte Beskydy na obou stranách

Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace získala dotaci na spolufinancování z Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007 – 2013 na projekt Poznávej Beskydy na obou stranách hranice. Partnerskou organizací tohoto záměru je Bielsko-Bialski Osródek Sportu a Rekreacji v Polsku. Záměrem tohoto projektu je zvýšit přitažlivost české a polské části Euroregionu Beskydy, jak pro tuzemské, tak i pro zahraniční turisty, dále však i pro jejich obyvatele, širokou veřejnost a především pro děti a mládež. Projekt chce využít regionálních originalit a charakteristik, ať už se jedná o přírodní krásy, atraktivity či zajímavá místa. Skládá se z několika aktivit, které se budou v roce 2012 a v roce 2013 opakovat.

A co je náplní projektu „Poznávej Beskydy na obou stranách hranice"? Budete mít možnost poznat nejkrásnější vrcholy a atraktivity v Beskydech, jak na české, tak na polské straně. Vy všichni se můžete zúčastnit soutěže o zajímavý příběh z návštěvy vrcholu nebo atraktivity, nadšení fotografové mohou zachytit atmosféru navštíveného vrcholu nebo atraktivity prostřednictvím fotek, které budou uveřejňovány na stránkách Beskydského informačního centra, a poté i vyhodnoceny.

Cílem projektu krom již dříve zmiňovaných bude využití potenciálu regionálních zvláštností a jedinečností, posílení ekonomického rozvoje a významu cestovního ruchu, nasměrování zájmu mladé generace k trávení volného času v přírodě, prohloubení spolupráce mezi institucemi a podnikatelskými subjekty a mnoho dalších.

V rámci projektu byly vytvořeny webové stránky poznavej.beskydy.com a tištěné propagační materiály. Oboje slouží jako zdroj informací a tipů na výlety, zpracovány jsou v české a polské jazykovém mutaci.

Realizace projektu: květen 2012 - říjen 2013

 

přihlaste se k odběru a už vám nic neunikne

Přihlášením potvrzujete souhlas se zpracováním osobních údajů.